Receta dhe procedura e përgatitjes së sallatës ruse

 Për të gjithë ata që ende nuk e kanë përgatitur sallatën ruse, më poshtë keni recetën dhe procedurën e përgatitjes nëpërmes një video.

Përbërësit:

4 patate mesatare
250gr fasule të ziera
100gr bizele
2 karrota
Vezë ( sipas dëshirës)
3 tranguj të vegjël turshi
2 speca turshi
Majonezë 500 ml

Pocedura e përgatitjes:

Patatet, fasulet, bizelet, vezët dhe karrotat zihen. Më pas priten në kubëza të vegjël dhe futen në një enë të përbashkët. Aty më pas i shtohet majoneza dhe përzihet mjaftueshëm.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!