RAJONI

Europol zbulon laboratore falsifikimi të pasaportave, ka edhe të dyshuar shqiptarë

europoli dhe krimi kibernetik

Në Greqi një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të emigrantëve, pjesë e te cileve ishin edhe 6 shtetas shqiptare është dekonspiruar nga EUROPOL. Lajmin e japin sot mediat greke, sipas të cilave rrjeti i trafikantëve i pajiste emigrantët me pasaporta të falsifikuara. Operacioni është bërë në bashkëpunim me Europolin …

Lexo më shumë

Shkup, sulm ndaj Filip Andov

auto_zoran-zaev_infoglobi

Sot në mëngjes rreth orës 05:18 në rrugën “Anton Panov” në komunën ‘Kisela Voda’ nga një veturë në lëvizje është gjuajtur me armë zjarri personi me inicialet F.A nga disa persona të panjohur. Siç mëson infoGlobi nga disa burime, thuhet se tentim atentati ishte kryer ndaj këshilltarit të LSDM-së, Filip …

Lexo më shumë

Greqia bllokon kufirin me Shqipërinë

greqia,kufiri

Policia kufitare greke, që prej mbrëmjes së djeshme, ka bllokuar kalimin e shtetasve shqiptarë në Greqi. Sipas autoriteteve greke sistemi kompjuterik ka shfaqur probleme teknike deri në bllokimin e plotë të tij dhe është bërë shkak për bllokimin e kufirit. Autoritete greke njoftuan palën shqiptare se sistemi kompjuterik është bllokuar …

Lexo më shumë