Ballina / RAJONI (page 70)

RAJONI

Media gjermane: “Orët luksoze të gjykatësve” shqiptarë

mediat gjermane

Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” i kushton vëmendje dekriminalizimit të drejtësisë shqiptare dhe luftës së patundur të një diplomati amerikan. Nën artikullin me titull “Orët luksoze të gjykatësve” gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung” nënvizon se një diplomat amerikan kërkon të dekriminalizojë drejtësinë në Shqipëri. Fjala është në artikullin e medias gjermane për …

Lexo më shumë

Millosheviqi vuante nga skizofrenija

slobodan-millosheviq

Veprat e tij ç’njerëzore kanë treguar se Sllobodan Millosheviq ka patur probleme psikike. Por, sëmundjet e tij tashmë janë vërtetuar edhe me letra. Radmilo Bogdanovic, ish zyrtar i Republikës Federale Jugosllave ka zbuluar dokumente që vërtetojnë sëmundjen e ish presidentit Millosheviq, shkruan Indeksonline. Në raportin shëndetësor thuhet se Millosheviq vuante …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!