Ballina / RAJONI (page 62)

RAJONI

Pse Evropa publikoi dokumentet për rastin e Saimir Tahirit

saimir tahiri

Nga burime mirë të informuara, të afërta me strukturat evropiane të inteligjencës kriminale, opinion.al mëson se rrjedhja në publik e informacioneve inkriminuese kundër ish ministrit Tahiri është pjesë e një plani nga autoritete të ndryshme evropiane për të aktualizuar nevojën e dekriminalizimit të Shqipërisë dhe se ky rast përbën vetëm …

Lexo më shumë

Hetohet pasuria dhe shoferi i Tahirit

foto2_infoglobi

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur nën hetim pasuror edhe shoferin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Asetet pasurore dhe llogaritë bankare të shtetasit Gentian Ceka, thanë burimet do të verifikohen nga grupi i prokurorëve që kanë nën hetim prej muajit tetor dosjen “Habilaj – Tahiri”, që gjithashtu është …

Lexo më shumë

Hahn: 2025, viti i Ballkanit

Johanes Hahn

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Bruksel me shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini dhe kryetaren e qeverisë serbe, Ana Brnabiq, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn përmendi për të parën herë një datë konkrete të mundshme aderimi. Serbia dhe i gjithë rajoni, deklaroi ai, mund t’i bashkohen bllokut europian …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!