Ballina / RAJONI (page 61)

RAJONI

Shërbimi sekret gjerman fokusohet në Ballkan. Ja pse …

Berlin

Shërbimi Federal Informativ gjerman, BND, e ka përqendruar vëmendjen gjithnjë e më shumë në Ballkan, veçanërisht në Bosnjë-Hercegovinë, bën të ditur Berliner Zeitung. Shtetet e brishta të rajonit janë shqetësim për BND. Shërbimi Federal Informativ gjerman për botën e jashtme, BND, është gjithnjë e më i shqetësuar për tendencat islamike …

Lexo më shumë

Ambasadori i SHBA në OSBE: Ish-ministri në mbështetje të trafikantëve

Tahiri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pranë OSBE-së në Vjenë, Harry Kamian thotë se ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është implikuar nga autoritetet italiane për mbështetje ndaj trafikantëve të drogës. Teksa përshëndet emërimin e Bernd Boshard në krye të misionit të OSBE-së në Shqipëri, ai thekson se korrupsioni dhe …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!