Ballina / RAJONI (page 60)

RAJONI

PS mbron Tahirin

Saimir-Tahiri

Mesa duket Partia Socialiste ka vendosur që të mbrojë Saimir Tahirin dhe të ushtrojë presion mbi prokurorin që ka vendosur për firmosjen e arrestimit të ish ministrit të Brendshëm. Deputeti i PS-së Ulsi Manja i ka bërë një pyetje prokurorit Hajdarmataj, duke i thënë, nëse ai ka filluar hetimin në …

Lexo më shumë

INSTAT: Rritet korrupsioni

tirana2_1

Instituti i Statistikave të Shqipërisë ka publikuar raportin lidhur me shifrat e veprave penale për tremujorin e tretë të këtij viti. “Krimet kundër autoritetit të shtetit” dhe “ Krimet kundër personit” mbajnë numrin më të lartë të veprave penale, pas “Krimeve kundër pasurisë dhe në sferën ekonomike”. Ajo që vihet …

Lexo më shumë

Fatmir Xhafaj në mbrojtje të Tahirajt

saimir tahiri 2

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj deklaroi se segmente të caktuara të prokurorisë po përdoren politikisht kur u pyet për çështjen “Habilaj”. “Jemi në një moment ku segmentë të caktuar të prokurorisë po përdoren politikisht në një situatë të nxehtë politike. Nëse prokuroria ka prova të tjera, le të presim. Precedentë …

Lexo më shumë

Shqipëri, buxheti 2018

Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

Qeveria shqiptare pritet që të shpenzojë gjatë vitit 2018 rreth 497 miliardë lekë (rreth 3.7 miliardë euro) për pagat e punonjësve, pensione, shpenzimet administrative të përditshme, investime në rrugë, shkolla, rikonstruksione, mbështetje për pushtetin lokal, interesa borxhi e pagesa papunësia. Sipas tabelave paraprake të draft buxhetit 2018, shpenzimet pritet të …

Lexo më shumë

Doganat greke në grevë

dogana

Në gjithë pikat kufitare të Greqisë që nga paraditja e sotme do të paralizohet lëvizja, për shkak të grevës 24 orëshe të doganierëve. Sindikata mbarëkombëtare e punonjësve të doganave e ka shpallur grevë me qëllim sensibilizimin e qeverisë ndaj kërkesave të tyre me karakter kryesisht ekonomik. Por ata kërkojnë edhe …

Lexo më shumë

Arrestohet i kërkuari Vokrri

screenshot-2_1508399123-5786306

Një i shpallur në kërkim për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe trafik të drogës në Itali u arrestua nga Policia e Tiranës gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Shërbimet e Sektorit të Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, arrestuan të …

Lexo më shumë