Ballina / RAJONI (page 40)

RAJONI

Basha: Fjalimi i Edi Ramës kundër gazetarëve është fjalim kriminal

Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ka dalë edhe njëherë tjetër në mbrojtje gazetarëve, ku ka cilësuar si kriminale fjalimin e djeshëm të Kryeministrit Rama. “Fjalimi i djeshëm i Edi Ramës kundër gazetarëve është fjalim kriminal.Me fjalime të tilla, ai është duke nxitur përditë urrejtjen dhe dhunën ndaj gazetarëve.Klima …

Lexo më shumë

Hahn: Shqipëria në rrugën e duhur

Hahn_Rama_infoglobi

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin Edi Rama se Shqipëria është në rrugën e duhur. “Në vlerësimin tonë Shqipëria është në rrugën e duhur dhe aspirata europiane duhet të jetë një objektiv kombëtar që mbështetet nga të gjithë elementët, partitë politike, shoqëria …

Lexo më shumë

Shqipëria rizgjidhet në Bordin Ekzekutiv të UNESCO-s

UNESCO

Shqipëria është rizgjidhur në Bordin Ekzekutiv të Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë të Kombeve të Bashkuara (UNESCO). Përmes një njoftimi në rrjetin social “Facebook”, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, theksoi se “Shqipëria do të vijojë të japë kontributin e saj në fushën e arsimit, shkencës, …

Lexo më shumë

Rama: Liria e shprehjes arma më e fortë për të luftuar padrejtësitë

rama_infoglobi

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në panelin për lirinë e medias, deklaroi se “liria e shprehjes është arma më e fortë që kemi për të luftuar padrejtësitë, përfshi korrupsionin dhe shfaqjet negative në procesin e shtetbërjes”. “Për përmirësimin e mëtejshëm të cilësisë së shprehjes nuk nevojiten vetëm ligje të reja, …

Lexo më shumë

Xhaçka: Radarët funksionojnë

olta-xhacka_infoglobi

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, nga Komisoni i Sigurisë ku raportoi për buxhetin e viti të ardhshëm ka hedhur poshtë akuzat e opozitës, sipas të cilës Forcat e Armatosura janë bërë pjesë e trafikut të narkotikëve duke fikur radarët e monitorimit të hapësirës detare shqiptare. “Sistemi i integruar i monitorimit …

Lexo më shumë