Ballina / RAJONI (page 31)

RAJONI

Refugjatët përplasen me policinë boshnjake në kufi me Kroacinë

Refugjatët përplasen me policinë boshnjake në kufi me Kroacinë. Sipas mediave botërore deri te incidenti erdhi kur disa dhjetëra migrantë tentuan të kalojnë kufirin e Bosnjë dhe Hercegovinës për tu futur në Kroaci, përkatësisht në territorin e shteteve të Bashkimit Europian. Duke brohoritur “hapne kufirin”, refugjatët tentuan të kalojnë kordonin …

Lexo më shumë

Moska: S’ka Maqedoni të Veriut, shteti mbetet “Republika e Maqedonisë

Moska zyrtare vazhdon përpjekjet e veta – tashmë dëshpëruese, pas sigurimit të dy të tretave nga ana e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev për ndryshimine Kushtetutës – për të kundërshtuar anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Pas tentimeve të pasuksesshme që ta pengoj rrugën euroatlantike, me përkrahjen e disa forcave antiperëndimore që …

Lexo më shumë