RAJONI

Nuk po kanë të ndalur tërmetet, po regjistrohen njëri pas tjetrit në shumë vende të botës

tërmeti grafika

Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë. Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të hënës, qendra evropiano-mesdhetare e sizmiologjisë, EMSC regjistroi lëkundjen në juglindje të Alaskës ndërkohë që janë sinjalizuar ditët e …

Lexo më shumë

Shqipëri, fillojnë hetimet për ndërtimet pa leje dhe shpërdorim të detyrës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thirrur mëngjesin e së hënës mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për situatën e krijuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare u zhvillua në institucionin e presidencës dhe në të morën pjesë udhëheqësit e institucioneve kryesore …

Lexo më shumë

Tërmet edhe në Malin e Zi

Është goditur sonte Malin e Zi, njofton Sektori i Sizmologjisë i Institutit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji në Podgoricë. Epiqendra e tërmetit ishte 8 kilometra në veri të Podhum, një fshat afër Komunës së Tuzit në ora 21.13, raporton RTCG. “Pika qendrore e këtij tërmeti ndodhet në një thellësi prej 22 …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!