fbpx

RAJONI

Kerry: Ballkani nën barrën e korrupsionit

john kerry

Në Konferencën e Mynihut për Sigurinë, Sekretari i Shtetit Amerikan John Kerry është ndalur tek problem i korrupsionit me të cilin përballen vende të Evropës Juglindore e Qendrore. Kerry tha se vërehet një prirje shqetësuese e kprrupsionit në shumë vende të Evropës Qendrore dhe Lindore si dhe në Ballkan. “Aspiratat e qytetarëve të …

Lexo më shumë

Rama: Ja 19 ministrat e mi

rama

Sot kryeministri i qeverisë së re, Edi Rama ka dalë dhe ka prezantuar drejtpërdrejt në mediat Qeverinë e Re të Shqipërisë. MINISTRITË: 1. Ministër i Financave, Shkëlqim Cani (PS) 2. Ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri  (PS) 3. Ministër i Jashtëm, Ditmir Bushati   (PS) 4. Ministre e Mbrojtjes, Mimi Kodheli   (PS) …

Lexo më shumë

Beogradi poashtu pret pëlqimin për MV

beogradi

Kuvendi i Serbisë do të diskutojë Marrëveshjen e nënshkruar me iniciale më 19 Prill në Bruksel, pasi për të të jap mendimin apo marrë vendimin Qeveria e Serbisë, ka deklaruar Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Beograd: “Pres që qeveria të deklarohet për marrëveshje, e pastaj unë do të merrem …

Lexo më shumë