fbpx

RAJONI

Kundërpërgjigjet Maqedonia

Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka bërë një deklaratë për shtyp si reagim ndaj qëndrimit të shprehur nga kryeministri, Edi Rama lidhur me vendosjen e vetos për anëtarësimin e këtij vendi në NATO. Duke theksuar se Maqedonia ka nevojë për mbështetjen e fqinjëve në rrugën e saj drejt integrimit në …

Lexo më shumë

Zaev: Bisedimet nuk kanë filluar

Bisedimet për krizën në Maqedoni, “në të vërtetë nuk kanë filluar”, citohet të ketë thënë lideri opozitar, Zoran Zaev sot, sipas agjencisë gjermane të lajmeve, DPA. Lideri i social demokratëve maqedon dhe kryeministri, Nikolla Gruevski, kanë mbajtur bisedime maratonike me ndërmjetësimin e Komisionerit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn dhe tre …

Lexo më shumë