fbpx

RAJONI

Shpërthim eksplozivi në Tiranë

Tritol një godine në ndërtim. Dyshohet për një konflikt pronësie. Dëmtohen disa lokale. Dy persona mbeten të lënduar Në Shqipëri një shpërthim me lëndë eksplozive ndodhi mbrëmë në kryeqytet në një nga lagjet kryesore të tij. Disa mjedise tregtare aty pranë pësuan dëmtime, sikundër dhe disa mjete ndërsa dy kalimtarë …

Lexo më shumë

ShBA përshëndet vizitën e Vuçiç në Shqipëri

Vizita e kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Shqipëri, përshëndetet edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Urojmë Vuçiç dhe Ramën për vizitën e parë zyrtare nga një Kryeministër serb”, deklaron Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH). Për DASH, vizita e Vuçiç në Shqipëri cilësohet si një vizitë historike, transmeton shekulli.com. …

Lexo më shumë