fbpx

RAJONI

Shpartallohet grupi mafioz shqiptaro -italian

Pesëmbëdhjetë shqiptarë e pesë italianë janë arrestuar  gjatë operacionit anti drogë në Bari të Italisë. Gjatë aksionit policor janë konfiskuar 13.5 kilogramë heroinë, njoftojnë autoritetet italiane. Grupi mafioz shqiptaro italian ka vepruar Pulja, Toskana dhe Abruzo. Hetimet kanë rezultuar edhe me zbulimin e një laboratori për përpunimin e lëndëve narkotike në …

Lexo më shumë

Shekulli: Shqiptari ‘biznes’ duke prostituuar italianen

–Një shtetas shqiptar arriti të hapte një ‘biznes seksi’ në Itali, duke u ndihmuar nga teknologjia. 48-vjeçari shqiptar përfundoi në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për shfrytëzim prostitucioni. Mediat italiane publikuan dokumentimin e plotë të hetimit policor të shqiptarit mjeshtër në teknologji, i cili shfrytëzonte një 21-vjeçare italiane, duke …

Lexo më shumë