RAJONI

Kush e kërcënon ministrin Tahiri?

Kërcënohet për jetën me anë të një mesazhi ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri. Në mesazhin kërcënues të mbërritur në telefonin celular të ministrit Tahiri shkruhej: “Nëse merresh me familjen Gjuta, do ta pësosh”. Pas këtij mesazhi pati kontrolle nga agjentët e Policisë së Tiranës në bizneset dhe vilat …

Lexo më shumë

Murphy: Ballkanin nuk duhet harruar

Shtetet e Bashkuara nuk duhet ta lënë në harresë Ballkanin, paralajmëron Senatori demokrat Chris Murphy, i cili ka ndjekur me vëmendje zhvillimet në fundit në Maqedoni. Ai u bën thirrje autoriteteve të Shkupit të përmbushin detyrimet ndaj qytetarëve të tyre. Këto komente Senatori Murphy i bëri gjatë një intervistë për …

Lexo më shumë

Kundërpërgjigjet Maqedonia

Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka bërë një deklaratë për shtyp si reagim ndaj qëndrimit të shprehur nga kryeministri, Edi Rama lidhur me vendosjen e vetos për anëtarësimin e këtij vendi në NATO. Duke theksuar se Maqedonia ka nevojë për mbështetjen e fqinjëve në rrugën e saj drejt integrimit në …

Lexo më shumë