RAJONI

Vritet Komandant Shqiponja

Burime jozyrtare në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) kanë konfirmuar vrasjen e Xhemail Rexhepit, i njohur si Komandant Shqiponja. Sipas tyre, dy të plagosurit e tjerë, Shefki Rexhepi dhe Gani Demiri janë transferuar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ka ndodhur në një lokal pranë Fakultetit dhe …

Lexo më shumë

Radhë të gjata në Kapshticë

Për shkak të problemeve në sistemin Tims dhe shkëputjes së herëpashershme të internetit, në Doganën e Kapshticës janë krijuar radhë të shumta në dalje të Shqipërisë. Ndërkohë në hyrje radhët janë më të pakta. Problemi është shfaqur paraditen e se enjtes, duke bërë që njerëzit të presin në radhë edhe …

Lexo më shumë