fbpx

RAJONI

Abazoviq propozohet për zëvendëskryeministër të Malit të Zi

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, paraqiti propozimin përfundimtar të përbërjes së kabinetit qeveritar. Zëvendëskryeministër do të jetë Dritan Abazoviq, udhëheqësi i Aksionit të Reformës së Bashkuar (URA), dhe i koalicionit “E zeza në të bardhë”. Ministre e Mbrojtjes është propozuar Olivera Injac, …

Lexo më shumë

Maqedonia drejtë kolapsit, 40 të vdekur për 24 orë nga COVID 19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 40 pacientë me COVID-19. Brenda po kësaj kohe janë bërë 1.683 testime për coronavirus, ndërsa 591 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-218, Kumanovë-47, Shtip-21, Prilep-26, Tetovë-28, Strugë-2, Veles-24, Manastir-36, Ohër-2, Kavadar-9, Gostivar-46, Strumicë-22, …

Lexo më shumë

Nis ora policore në Shqipëri

Që prej orës 22:00 e gjithë Shqipëria është futur në një karantinë të pjesshme. Duke filluar që nga kjo e mërkurë(12.11.2020) nga ora 22:00 deri në 06:00, Shqipëria do të ketë një orë policore. Përveç Tiranës edhe në rrethet e tjera të vendit ka filluar të respektohet. Vihet në zbatim …

Lexo më shumë

Mediat: Ky është atentatori nga Maqedonia. Ka edhe kosovarë të dyshuar

Atentatori nga Vjena është me origjinë nga Maqedonia e Veriut, njoftoi ministri i Brendshëm austriak.Të dyshuarit e tjerë, sipas portalit “Heute”, janë nga Vjena, Kosova, Bangladeshi, Çeçenia dhe lokalitetet austriake St. Pölten dhe Mödling. Agjencia austriake e lajmeve APA shkruan se terroristi quhet Kujtim Fejzulai. Ministri i Brendshëm i Austrisë …

Lexo më shumë