fbpx

RAJONI

Protesta e PD: Eskalon situata(LIVE)

13:30-Protestuesit te Ministria e Brendshme, i vënë zjarrin bunkerit (Video live) Një grup protestuesish janë nisur në drejtim të Ministrisë së Brendshme për të shembur bunkerin që po ndërtohet brenda oborrit të saj. Ndryshimi në axhendën e protestës së opozitës është njoftuar në mbyllje të protestës së zhvilluar para Kryeministrisë, …

Lexo më shumë

Biden sot në Kroaci

Nënpresidenti amerikan Joe Biden arrin të mërkurën në Kroaci për të diskutuar mbi fluksin e emigrantëve, çështjet e energjisë dhe luftën kundër terrorizmit me zyrtarët kroatë dhe presidentin e Këshillit Evropian Donald Tusk. Takimet do të zhvillohen në periferi të samitit të udhëheqësve të Evropës Juglindore në Zagreb të organizuar nga …

Lexo më shumë

Tirana ultimatum Shkupit

Tirana zyrtare i ka dërguar një “ultimatum” autoriteteve të Maqedonisë se, në rast se bllokimi i produkteve shqiptare vijon, atëherë nga sot do të nisë zbatimi i reciprocitetit. Pas bllokimit për të dytën herë brenda një muaji të produkteve shqiptare nga pala maqedonase, ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj u shpreh …

Lexo më shumë