Ballina / RAJONI (page 193)

RAJONI

Rama shtyn vizitën në Beograd

edi rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk do të vizitojë Beogradin brenda muajit shkurt, ashtu siç ishte paralajmëruar. Siç konfirmojnë burime brenda kabinetit Rama, transmetojnë mediat shqiptare, vizita për në kryeqytetin serb do të shtyhet për më vonë, për shkak të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që pritet të mbahen në Serbi. …

Lexo më shumë

Ashton: Bosnja (pa) lidership

ashton

Shefja e diplomacisë së Bahskimit Evropian, baronesha Catherine  Aashton ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me protestat  e fundit në Bosnje e Hercegovinë, protesta këto të cilat ajo i cilësoi të dhunshme. “Askush nuk po justifiko dhunën, mirëpo në një vend si Bosnja ku papunësia arrin në mbi 40% …

Lexo më shumë

PD: Rama dhe Meta po hedhin në erë demokracinë

pd

Nënkryetari i Grupit Parlamentar demokrat, Eduard Halimi, e cilëson rrëzimin e kërkesës së opozitës për hetim parlamentar, si shkatërrim të Kuvendit, llogaridhënies, dhe kontrollit të qeverisjes. “Mazhoranca Rama-Meta po hedh në erë demokracinë parlamentare në vend, duke rrëzuar për herë të dytë kërkesën e opozitës për komision hetimor. Me këtë …

Lexo më shumë