Ballina / RAJONI (page 191)

RAJONI

Maqedoni: Jankullovska e shefi i shërbimit sekret japin dorëheqje

Ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska dhe Shefi i Shërbimit Sekret të Maqedonisë, Saso Mijalkov, i afërt i kryeministrit Nikolla Gruevski, kanë dhënë dorëheqje për shkak të zhvillimeve të së shtunës dhe të së dieles në Kumanovë të Maqedonisë. Ministrit të Transportit, Mile Janakievskin raportohet të ketë dhënë …

Lexo më shumë

Ambasadorët Gruevskit: Nuk adresuat akuzat për përgjimet

Menjëherë pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevski,  ambasadorët e e pesëshes (SHBA-ve, Francës, Italisë, Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe Bashkimit Evropian), ia kanë përkujtuar atij se “Qeveria nuk bëri progres në kontekst të shumë akuzave të cilat dolën nga përgjimet”. “Mosveprimi hedh dyshim serioz ndaj përkushtimit të Qeverisë …

Lexo më shumë

Maqedoni: Ja emrat e të arrestuarve në Kumanovë

Televizioni Alsat-M ka publikuar listën e personave të arrestuar nga ana e policisë, pas përleshjeve që u zhvilluan në Lagjen e Trimave në Kumanovë, Maqedoni. 1.Kenan Iseni, Kumanovë 2.Fadil fejzullahu, Kumanovë 3.Demë Shehu, Kosovë (Juniku) 4.Sami Ukshini, Kosovë (Sokoli) 5.Irfan Lutfiu, Kumanovë 6.Arsim Bajrami, Kumanovë (polic nga Vaksinca) 7.Fadil Elshani …

Lexo më shumë