fbpx

RAJONI

Arrestohet ish ministri Spiro Ksera

Ish-ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale në qeverinë e djathtë Spiro Ksera, është ndaluar nga policia pas një urdhëri të Prokurorisë së Tiranës. Burimet paraprake policore thanë se ndalimi u bë pas një aktiviteti në Gjirokastër ku zoti Ksera ishte pjesëmarrës. Policia nuk ka dhënë asnjë deklaratë zyrtare për ndalimin. …

Lexo më shumë

“Shqipëria ka shënuar përparim në luftën kundër korrupsionit”

Ditën e sotme, organizata ndërkombëtare “Transparency International” ka publikuar “Treguesin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2015”. Në këtë raport janë të përfshira 168 vende të botës. Raporti i publikuar nga “Zëri i Amerikës”, citon se Shqipëria ka shënuar përparim më të madh duke u radhitur në vendin e 88 …

Lexo më shumë