fbpx

RAJONI

Shqipëri, fillojnë hetimet për ndërtimet pa leje dhe shpërdorim të detyrës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thirrur mëngjesin e së hënës mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të diskutuar për situatën e krijuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare u zhvillua në institucionin e presidencës dhe në të morën pjesë udhëheqësit e institucioneve kryesore …

Lexo më shumë

Tërmet edhe në Malin e Zi

Është goditur sonte Malin e Zi, njofton Sektori i Sizmologjisë i Institutit për Hidrometeorologji dhe Sizmologji në Podgoricë. Epiqendra e tërmetit ishte 8 kilometra në veri të Podhum, një fshat afër Komunës së Tuzit në ora 21.13, raporton RTCG. “Pika qendrore e këtij tërmeti ndodhet në një thellësi prej 22 …

Lexo më shumë

“Save the Children” thotë se rreth 9 mijë fëmijë janë në nevojë pas tërmeti

Organizata “Save the Children” thotë se rreth 9 mijë fëmijë janë në nevojë pas tërmeti të së martës në Shqipëri. Ata janë të trembur dhe të shqetësuar dhe përveç tendave, shtretërve, batanijeve dhe mjeteve të higjienës personale, kanë nevojë edhe për mbështetje emocionale dhe mendore, thonë nga “Save the Children”. …

Lexo më shumë