Ballina / RAJONI (page 189)

RAJONI

Prononcohet BDI-ja, i përgënjeshtëron 'përgjimet'

Menjëherë pas publikimit të të ashtuquajturës ‘Bomba 38’ nga lideri i opozitës së Maqedonisë, Zoran Zaev, ndaj përmbajtjeve që pretendohet se janë regjistrime tonike nga pvrgjimet , ka reaguar Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI).   BDI përgënjeshtron të gjitha akuzat e bëra sot në pres konferencën e kryetarit të LSDM-së, Zoran …

Lexo më shumë

"Frika më e madhe situata në BeH, jo raportet Beograd-Prishtinë"

Kryeministri serb Vuçiq ndërron pllakën, e heq Kosovën nga fokusi i vëmendjes. Marrëdhëniet e Bepgradit e Prishtinës nuk paraqesin kërcënimin më të madh për stabilitetin regjional, ka deklaruar të martën në Cyrih kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq. Ai ka theksuar se një prej “frikave më të mëdha” paraqet situata në …

Lexo më shumë

Shpartallohet grupi mafioz shqiptaro -italian

Pesëmbëdhjetë shqiptarë e pesë italianë janë arrestuar  gjatë operacionit anti drogë në Bari të Italisë. Gjatë aksionit policor janë konfiskuar 13.5 kilogramë heroinë, njoftojnë autoritetet italiane. Grupi mafioz shqiptaro italian ka vepruar Pulja, Toskana dhe Abruzo. Hetimet kanë rezultuar edhe me zbulimin e një laboratori për përpunimin e lëndëve narkotike në …

Lexo më shumë

Shekulli: Shqiptari ‘biznes’ duke prostituuar italianen

–Një shtetas shqiptar arriti të hapte një ‘biznes seksi’ në Itali, duke u ndihmuar nga teknologjia. 48-vjeçari shqiptar përfundoi në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për shfrytëzim prostitucioni. Mediat italiane publikuan dokumentimin e plotë të hetimit policor të shqiptarit mjeshtër në teknologji, i cili shfrytëzonte një 21-vjeçare italiane, duke …

Lexo më shumë