fbpx

Rafaello

PËRBËRËSIT: 300 gram arra kokos

1/2 kg sheqer

400 gram qumësht pluhur

250 gram margarinë

2 vanilin sheqer

2 filxhana çaji ujë

lajthia ose gështenja – sipas dëshirës

PËRGADITJA:

2 filxhana uji i vendosim në një tenxhere dhe e lëme të zihet. I hedhim margarinë ,sheqerin pasi të zihet dhe e heqim nga zjarri. I shtojmë qumështin pluhur e përziejme prap me mikser, më pas i shtojmë edhe arra kokosin, vanile sheqerin prap e përziejmë me mikser mirë.

Masa duhet të qendrojë ne frigorifer 2 orë dhe pastaj i bëjme toptha ku seciles ia vëjmë nga një lajthi.