Puding me biskota

Nëse dëshironi diçka të ëmbël dhe të shijshme, atëherë kjo recetë është për ju. Kjo është një nga ëmbëlsirat më të lehta dhe e shijshme për t’u ngrënë…

Përbërësit:

  • 10 biskota
  • 2 lugë rum
  • 4 vezë
  • 1 litër qumësht
  • 2 qese sheqer vanilje
  • 220 gr. sheqer
  • Disa lugë marmeladë të kajsisë
  • 100 gr. bajame të pjekura

Përgatitja:

1. Copëtoni biskotat, vendosni në një kallëf dhe spërkatni me rum. Përzieni vezët, qumështin, sheqer vaniljen dhe në këtë mënyrë hidhni përmbi biskotat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!