Ballina / LIFESTYLE / Pse ju del shpejt ngjyra e flokëve
mgjyra e flokeve

Pse ju del shpejt ngjyra e flokëve

Pse ju del shpejt ngjyra e flokëve ? Një stilist i famshëm flokësh ka zbuluar sesa lehtësisht mund t’i dëmotni flokët duke u hequr atyre ngjurën.

Guy Tang ka treguar shkaktaren më të madhe të zbehjes së pigmentit dhe ajo është pjastra.

Temperatura e lartë jo vetëm i djeg ato por gjithashtu shkatërron ngjyrën.

Videoja tregon diferencën midis dy pjesëve të ndryshme të flokëve. Në njërën prej tyre ai mban për disa sekonda pjastrën të nxehur maksimalisht. Kontrasti midis të dyja pjesëve është dramatik.

Guy Tang e postoi videon në Instagram për 2.2 milionë ndjekësit e tij.

@Fluidi

Provo po ashtu

lumturia

Çka mund të ju të lumtur

Shumë njerëz e shpenzojnë tërë jetën e tyre duke u përpjekur t’i zbërthejnë sekretet për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.