Ballina / Reçeta / Provojeni këtë ëmbëlsirë (VIDEO)

Provojeni këtë ëmbëlsirë (VIDEO)

Sigurisht se keni dëshirë të bëni desert të thjeshtë për pak kohë. Ja një ideal për ju. Kjo ëmbëlsirë është e shijshme dhe e thjeshtë për ta bërë. Është bërë hit i vërtetë dhe shumëkush ka dëshirë ta bëjë.

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 120 gramë shtalpë jo e njelmët për gatim
  • 120 g çokollatë e errët

Përgatitja:

Ndajeni të bardhën e vesë nga e kuqja, ndërsa të bardhën futeni në frigorifer. Çokolatën shkrijeni dhe shtojani shtalpën. Çokolatës e shtalpës shtojani të kuqtë e vesë dhe përzini, pastaj shtojani të bardhën e vesë nga frigoriferi, përzini të gjitha, e pastaj shtoni pak vaj në përzierje.

Piqeni ëmbëlsirën në 170 gradë për 15 minuta. Shikojeni edhe këtë video për të kuptuar më mirë procesin e gatimit të kësaj super ëmbëlsire:

 

Check Also

Trangulli

Trangulli dhe përdorimi i shumëfishtë i tij

Është i freskët dhe përmban sasi të lartë të ujit. Por ka edhe shumë benefite …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *