fbpx
protesta, studentet, kosova

Protestat e studentëve, ka të lënduar

Gjatë protestës së studentëve para rektoratit, raportohet edhe për të lënduar. InfoGlobi mëson se në këto momente shihet dhe ambulanca e cila po përcjellur studentët e lënduar për në emergjencë.

Situata ka filluar të eskaloj,kur protestuesit tentuan të hyjnë brenda objektit t Rektoratit.

Policia dhe Njësia speciale nuk kanë lejuar një gjë të tillë.

Ndryshe, sot, në ora 12 ka nisur marshi prej Sheshit Skënderbeu dhe nga Menza e studentëve për t’u bashkuar në kërkesën e tyre për largimin e Ibrahim Gashit nga pozita e Rektorit./InfoGlobi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.