Ballina / Shëndet & Fitnes / Problemet që lufton uji
problemet që lufton uji

Problemet që lufton uji

A e dini se njerëzit japonezë kanë zakonin e të pirit ujë menjëherë pasi zgjohen?!

Kjo është një traditë antike për të shëruar shumë sëmundje dhe që është bërë popullore në të gjithë botën në periudhën rreth Luftës së II Botërore pasi u botua në gazetat japoneze.

Avantazhi i të pirit ujë në këtë mënyrë është riparë edhe nga shumë studime.

Është një trajtim që është provuar se jep rezultate të shkëlqyer në luftën kundër shumë sëmundjeve serioze.

Disa nga problemet që ky trajtim me ujë mund të ndihmojë për t’i luftuar janë:

-dhimbja e kokës,

-dhimbjet e trupit,

-sistemi i zemrës,

-rrahjet e rritura të zemrës,

-epilepsia,

-yndyra në gjak,

-bronkiti,

-astma,

-tuberkulozi,

-meningjiti,

-sëmundja e veshkave dhe traktit urinar,

-të vjellat,

-gastriti,

-diarrea,

-hemorroidet,

-diabeti,

-kapsllëku,

-sëmundjet e syrit,

-sëmundjet e uterusit,

-çrregullimet menstruale,

-sëmundjet e veshit, hundës dhe fytit.

@Fluidi

Provo po ashtu

A munden valët zanore të ndihmojnë për mjekimet e Alzaimerit

A munden valët zanore të ndihmojnë për mjekimet e Alzaimerit?

Membrana filtruese e enëve të gjakut që furnizojnë trurin, parandalon depërtimin në sistemin e qarkullimit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.