Ballina / KOSOVA / Prishtinë: Urdhërarrest për dy deputetët e Vetëvendosjes
Gjykata Themelore

Prishtinë: Urdhërarrest për dy deputetët e Vetëvendosjes

Gjykata Themelore ka lëshuar një urdhër arrest për dy deputetët Albin Kurtin dhe Donika Kadajn- Bujupi.

Gjyqtari i rastit Beqir Kalludra thotë se deputetët e akuzuar nuk e kanë arsyetuar mungesën e tyre.

“Për të akuzuarit Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi gjykata ka lëshuar urdhëresë për sjellje me detyrim, dhe sipas informatave të njëjtit nuk janë gjetur ne adresat e dhëna. Meqenëse të njëjtit nuk u janë paraqitur gjykata urdhëron arrestimin/ndalimin e tyre dhe dërgimin ne Qendrën e paraburgimit”, tha gjyqtari.

Në seancën e sotme nuk janë paraqitur as Flora Brovina dhe Blerta Deliu si palë të dëmtuara, e as Bekim Haxhiu si dëshmitarë.

Ne mungesë të tre të akuzuarve seanca është shtyrë për afat të pa caktuar. Ndërkaq policia nga mëngjesi ka qenë te banesa e Kurtit për ta dërguar në gjykatë.

@Fluidi

Provo po ashtu

mathew palmer

Palmer: SHBA mbështetë ushtrinë e Kosovës, Vuçiq thotë kjo nuk është risi

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, një ditë pas votimit të tri projektligjeve për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.