Ballina / Kulturë / Prishtinë: Nis edicioni i nëntë i PriFest
In Fabric

Prishtinë: Nis edicioni i nëntë i PriFest

Është zhvilluar hapja solemne e edicionit të nëntë të festivalit të filmit “PriFilmFest” në Prishtinë.

PriFest 9 nis zyrtarisht programin në orën 22:00, me shfaqjen premierë të filmit të njohur ndërkombëtar ”Unwanted” (T’padashtun) nga regjisori Edon Rizvanolli.

Në mesin e befasive të shumta, do të jetë dhe mysafiri special, regjisori Paul Heggis, fitues i shumë çmimeve Oscar.

Check Also

zbulime

Zbulohen dorëshkrime të vjetra 1500 vjet

“Koha e zbulimeve të mëdha s’ka mbaruar ende” Doni prova? Një grup studiuesish në Bibliotekën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *