Ballina / KOSOVA / Prishtinë, arrestohet një femër pasi i vuri zjarrin banesës ku mbetën të lënduar disa persona
lajmi, infoglobi

Prishtinë, arrestohet një femër pasi i vuri zjarrin banesës ku mbetën të lënduar disa persona

Dje në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë u raportua se një ndërtesë banesore u përfshi nga zjarri. Për këtë rast policia ka arrestuar një femër pasi dyshohet se ajo e ka ndezur zjarrin. Lëndime kanë pësuar disa persona.

“Brendësia e banesës është djegur në tërësi dhe një kat më poshtë ka pësuar dëme materiale”, njofton Policia.

Me urdhër të prokurorit, e dyshuara është dërguar në mbajtje.

 

Check Also

Federica Mogherini

Mogherini mbledh kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në një tubim në Bruksel

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, i …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *