Ballina / KRYESORE / Presidenti i Shqipërisë IlirMeta, vizitë dyditore në Kosovë
ilir meta

Presidenti i Shqipërisë IlirMeta, vizitë dyditore në Kosovë

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi.

Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas me bisedimet dypalëshe mes delegacioneve respektive zyrtare. Takimi i radhës do të jetë me kryeministrin Ramush Haradinaj, kreun e Kuvendit, Kadri Vevseli, zv.kryeministrin e Parë dhe  ministrin e Jashtëm, Behgjet Pacolli.

Vizita e parë shtetërore e Presidentit të Republikës së Shqipërisë në Kosovë përmban edhe takimi me krerët e partive parlamentare si dhe homazhe te Varri i Presidentit Ibrahim Rugova dhe në Kompleksin e Memorialit “Adem Jashari” në Prekaz-Skënderaj.

@Fluidi

Provo po ashtu

termet

Tjetër tërmet i fuqishëm trondit Shqipërinë

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë pak momente më parë, rreth orës 15.05. Tërmeti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.