Ballina / KOSOVA / Presidenca: Demarkacioni i hap rrugë liberalizimit të vizave
presidenca kosova

Presidenca: Demarkacioni i hap rrugë liberalizimit të vizave

Ardian Arifaj, këshilltar i Presidentit të Republikës së Kosovës, tha të hënën se presin që Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi të kalojë në Kuvend.

Ai tha se presin që deputetët ta japin votën dhe me ratifikimin e demarkacionit do t’i hapet rrugë heqjes së vizave.

“Me këtë ratifikim të Demarkacionit do t’i hapim rrugë heqjes së vizave. Pra presim që deputetët të japin votën”, tha Arifaj për RTK-në.

Ai u shpreh optimist se gjatë vitit do të hiqen vizat nëse kalohet Demarkacioni.

@Fluidi

Provo po ashtu

theresa may

May: BE duhet të respektojë Britaninë në negociatat për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se Bashkimi Evropian duhet ta trajtojë Mbretërinë e Bashkuar …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.