Ballina / KOSOVA / Presidenca: Demarkacioni i hap rrugë liberalizimit të vizave
presidenca kosova

Presidenca: Demarkacioni i hap rrugë liberalizimit të vizave

Ardian Arifaj, këshilltar i Presidentit të Republikës së Kosovës, tha të hënën se presin që Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi të kalojë në Kuvend.

Ai tha se presin që deputetët ta japin votën dhe me ratifikimin e demarkacionit do t’i hapet rrugë heqjes së vizave.

“Me këtë ratifikim të Demarkacionit do t’i hapim rrugë heqjes së vizave. Pra presim që deputetët të japin votën”, tha Arifaj për RTK-në.

Ai u shpreh optimist se gjatë vitit do të hiqen vizat nëse kalohet Demarkacioni.

@Fluidi

Provo po ashtu

lushatku

Supremja rikthen në gjykim rastin e Sylejman Selimit e Sami Lushtakut

Ish- komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi dhe Sami Lushtaku do të kthehen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.