Ballina / Kulturë / Portrete të rralla të Skënderbeut, Pirros dhe Aleksandrit

Portrete të rralla të Skënderbeut, Pirros dhe Aleksandrit

Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat-Albania”, sjell portretet autentike* të Gjergj Kastriotit, Pirros së Epirit dhe Aleksandrit të Madh,

Portretet janë marra në veprën “Eloges de Paul Jove” nga Theobalde Müller de Marbourg (Theobaldum Müller von Marpurck) dhe të botuara në vitin 1577 nga Pietro Perna (1520-1582) në Bazel të Zvicrës.

Provo po ashtu

john keats

Çfarë i shkruajti John Keats të dashurës së tij Fanny Brawn

Kjo është një nga letrat e dashurisë që shokoi shoqërinë viktoriane në shekullin e tetëmbëdhjetë. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.