Pogaçet e vogla, të shkrifta për mëngjes

Pogaçe të vogla !

Receta:
2 gota kos
1 luge te vogel krip
1 pecive
Miell derisa te trashet brumi. I perzien te gjitha bashk, dhe e formon nje kulaq te madh, te cilin e shtrin me t’holluese sa per te mos u shkyer peta. Pastaj i pren ne forma te ndryshme dhe i lyen me ve persipri. Iu qet persipri fara te ndryshme, parmezan ose edhe sos domatesh dhe origano, nese deshironi me shije pizza. E nxen furren ne 250 grade dhe ashtu ne furre te ngrohur i pjek perafersisht 10 minuta.
Ju bëftë mirë !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.