Pogaçe të mbushura

Pogaçe të mbushura

Përbërësit

miell

ujë të vakët

kripë

maje

Përbërësit e brendshëm

qepë

speca

djathë

kripë

Hapat

Përzieni në të gjithë përbërësit, brumin e mbështjellni me një folje.

Përbërësit e brendshëm i preni në copa të vogla dhe i vendosni në një enë ku i përzieni me djathë, kripë dhe specat e prerë.

Brumin e ndani në copa të vogla, e hapni më dorë ia vendosni përbërësit e brendshëm, ia jepni formën dhe i rëndisni në tepsinë e lyer me vaj.

Pogaçet e mbushura i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius, pas pjekjes i lyejmë me vaj dhe i lëmë të ftohen.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.