Ballina / Reçeta / Pogaçe sipas recetës së gjysheve

Pogaçe sipas recetës së gjysheve

Pogaçe sipas recetës së gjysheve

Pogaçe:

Përgatitja:
2 ve
1 gotë ujë të ftohtë
1 gotë lëngë djathi
1 pecivë
1 lugë të vogël sodë buke

Edhe miell derisa të bëhet një brum i fortë

I përzien të gjitha bashkë dhe i ngjesh në tavolinë. E qet pogaqen në tepsi të lyer me gjalpë dhe e pjekë në furrë të parangrohur shumë në temperaturë 250 gradë.

Provo po ashtu

Bukë të shkrifta për mëngjes

Bukë 2 gota jogurt ose kos, pak krip, Miell derisa te trashet brumi edhe 1 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.