Ballina / Reçeta / Piqni gështenjat në shtëpi, pa tavë të veçantë
Geshtenja

Piqni gështenjat në shtëpi, pa tavë të veçantë

E padiskutueshme, gështenjat e pjekura, të cilat t’i ngrohin duart deri sa shëtit rrugës, është ndjenjë e mrekullueshme. Por, njëkohësisht edhe kushton. Megjithatë, shumëkush i shmanget furrës në shtëpi, sepse ju duket se ka tepër punë, mendojnë se duhet një tavë e veçantë etj.

Mirëpo, është fare lehtë!

Për fillim, u duhen gështenjat e freskëta dhe një thikë. Por, jo çfarëdo! Merreni një thikë të mprehtë të dhëmbëzuar për t’ua hequr lehtë luspat, por edhe të mos preheni. Secilën gështenjë prejeni për nga gjatësia, deri sa luspa fare të mos tretet.

Pastaj, vëni gështenjat e prera në enë, shtoni ujë dhe kripni pak. Lerini deri sa të vlojnë. Pastaj gështenjat nxirrni nga uji, kaloni në fletë dhe futini në furrën e nxehur në 220 gradë Celsius, për 15 minuta.

Kur gështenjat të piqen, vëni në pjatë, mbuloni me pecetë dhe leni të rrijnë 5 minuta. Pastaj u lehtësohet pastrimi.

Check Also

Trangulli

Trangulli dhe përdorimi i shumëfishtë i tij

Është i freskët dhe përmban sasi të lartë të ujit. Por ka edhe shumë benefite …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *