fbpx
Alfred Peza

Peza shpalos detaje reale nga jeta e Ahmet Zogut dhe të dashurës së tij

Gazetari Alfred Peza, rikthehet në vëmendjen e publikut shqiptar, kësaj here për të promovuar librin e tij “Sarah”, ku me një stil realist, ai shpalos figurën e Sara Blloshmit dhe Ahmet Zogut, dy personazhe të vërtetë që mendohet të kenë qënë të përfshirë në një histori dashurie mes tyre.

Ndryshe nga stili i tij si publicist, Peza sjell një frymë të re letrare, që e gërshetuar me detaje dhe fakte reale nga figura historike e mbretit Zog dhe të dashurës së tij të supozuar, Sarës.

Gjatë ditës së djeshme, në Panairin e Librit, i cili si çdo vit organizohet në Pallatin e Kongreseve, Peza rrëfeu për Konica.al, arsyet e zgjedhjet së këtij subjekti për librin e tij dhe impaktin që pati në publik.

Për më tepër, ndiqni videon e mëposhtme:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.