Ballina / KOSOVA / Përvjetori i bombardimeve të NATO-së: Nderohen ushtarët e KFOR-it
haradinaj ushtaret e kfor

Përvjetori i bombardimeve të NATO-së: Nderohen ushtarët e KFOR-it

Ne vigjilje të përvjetorit të 20-të të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj sot do të nderojë ushtarët e rënë gjatë shërbimit në Kosovë.

Në ora 12:00, ai do të bëjë homazhe te pllaka memoriale e ushtarëve të KFOR-it në sheshin “Nëna Terezë”.

Ndërsa më pas do të nderojë edhe ushtarët britanikë tek pllaka me emrat e atyre që humbën jetën tek sheshi “Edit Durham”.

Nesër bëhen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi.

Për të shënuar këtë përvjetor, janë organizuar shumë aktivitete.

Provo po ashtu

Veseli ka reaguar pas ftesës që Specialja i ka dërguar edhe Jakup Krasniqit

Kryeparlamentari Veseli ka reaguar pas ftesës që Specialja i ka dërguar edhe ish-zëdhënësit dhe anëtarit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.