Ballina / BOTA / Përmbytjet në Greqi: Numri i viktimave shkon në 14
Greqi, përmbytjet

Përmbytjet në Greqi: Numri i viktimave shkon në 14

Epilogu i deritashëm e rreshjeve në pjesët qendrore të Greqisë ka shkuar në 14 të vdekur e disa dhjetëra të zhdukur.

Kryeministri Tsipras më herët bëri thirrje për angazhim maksimal në përballimin e situatës, ndërkohë ngushëlloi edhe familjarët e viktimave.

Ndërkaq shërbimi meterologjik grek thotë se situata e përkeqësuar me reshje dhe stuhi të forta do të vazhdojë deri në fundjavë, me një zhvendosje të lehtë drejt veriut.

Rreshjet e stuhitë kanë përmbytur shumë zona.

@infoglobi

Provo po ashtu

Samiti i G-7ës: Evropianët përballë Presidentit Trump

Udhëheqësve të G-7ës nuk u duhet të përballen vetëm me çështje urgjente ekonomike, por edhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.