fbpx

Përmbyllet sezoni vjeshtor i Superligës së Kosovës

Me derbin e zhvilluar ndërmjet Prishtinës dhe Dritës në “Fadil Vokrri” e cila përfundoi pa fitues me rezultatin 1-1, Superliga e Kosovës i ka dhënë fund kështu edhe sezonit vjeshtor.

Do theksuar se skuadra e Dritës është ajo e cila renditet në kreun e tabelës, dhe njëkohësisht është edhe kampione e vjeshtës me 41 pikë.

Drita përcillet nga Ballkani me 38 pikë në vendin e dytë dhe Prishtina në vendin e tretë me 32 pikë.

Ndërkaq sa i përket pjesës së poshtme, KF Besa e mbyll tabelën me vetëm gjashtë pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.