Ballina / KOSOVA / PDK emëron edhe një zv.ministër
Isni Kilajn

PDK emëron edhe një zv.ministër

Partia Demokratike e Kosovës ka emëruar Isni Kilajn, zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë e Zhvillimit Rural.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Kilaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”.

“Sot pranova Vendimin për emërim në pozitën e Zv. Ministrit në MBPZHR. Falënderoj PDK-në dhe Kryetarin Kadri Veseli për besimin e dhënë. Do jem në shërbim të qytetarëve dhe të gjithë atyre që i përfaqësoj”, shkruan Kilaj.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

kosovo serbia house of cards

SHBA e Rusia pjesë e dialogut Kosovë-Serbi, Gjermania do përfaqësues special!

Derisa pritet vazhdimi i dialogut në Bruksel, në prapaskenën brenda Bashkimit Evropian përsëri ka ndërhyrje, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.