Ballina / RAJONI / PD zgjedh kryetarin e grupit parlamentar, nënkryetarin dhe zëdhënësen
Tirana

PD zgjedh kryetarin e grupit parlamentar, nënkryetarin dhe zëdhënësen

Grupi i ri Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë ka zgjedhur ditën e sotme Edmond Spahon, si kryetar grupi. Zgjedhja është bërë gjatë mbledhjes së orës 18:00 në Selinë e PD-së.

Spaho ka qenë Nënkryetar i Kuvendit në legjislaturën e mëparshme. Ai kështu zëvendëson Edi Palokën, i cili ishte kryetar grupi parlamentar në legjislaturën e shkuar.

Ndërkohë, Paloka është propozuar per nënkryetar Parlamenti, post që më parë e ka pasur Edmond Spaho.

Emërimet

Edmond Spaho – Kryetar i Grupit Parlamentar

Edi Paloka – Nënkryetar i Parlamentit

Grida Duma – Zëdhënëse e Grupit Parlamentar

Ervin Salianji – Sekretar i Grupit Parlamentar

Eduard Halimi – Nënkryetar ne Komisionin e Ligjeve

@Fluidi

Provo po ashtu

harta e paqes globale

Indeksi Global i Paqes, Shqipëria “kapërcen 5 vende”

Një vit më parë Shqipëria renditej e 57-ta mes 163 vendeve si më paqësore, sipas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.