Ballina / KOSOVA / Pas takimit Haradinaj – Radojçiq, Lista Serbe kthehet në Kuvend
kuvendi, kosova

Pas takimit Haradinaj – Radojçiq, Lista Serbe kthehet në Kuvend

Takimi i Kryeministrit Ramush Haradinaj me kryetarin e Listës Srpska, Goran Rakiq, dhe nënkryetarin e kësaj partie, mikun e kryeministrit, Milan Radojciq, duket të ketë qenë e frytshëm.

Një ditë pas, në seancën e sotme, deputetët e Listës Srpska janë kthyer në ulëset e tyre kah koalicioni qeverisës.

Me arrestimin e drejtorit të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriqit, në Veri, Lista Srpska deklaroi se po e lëshonte Qeverinë. Nuk i lanë ministritë, por për disa muaj në Kuvend u ulën kah opozita.

Sot shefi i GP të Listës Serbe, Sasha Milosavljeviq dhe nënkryetari i Kuvnedit, Slavko Simiq u panë të ulur bashkë me deputetët e Nismës, AAK’së dhe PDK’së.

Kjo lëvizje e tyre erdhi një ditë pas Kryeministri Haradinaj priti në zyrën e tij, Rakiqin dhe biznesmenin nga Veriu, Radojciq, që tash është zgjedhur nënkryetar i partisë.

@Fluidi

Provo po ashtu

vjaza,drenasi

Inject kërkon ekspertizë të pavarur për rastin e të miturës nga Drenasi

Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi reagon lidhur me trajtimin jo-korrekt të rastit të së miturës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.