Ballina / KURIOZITETE / Parashikimet nga Nostradamusi për 2017 janë të frikshme
nostradamusi
nostradamusi

Parashikimet nga Nostradamusi për 2017 janë të frikshme

Nostradamusi mbetet një prej parashikuesve më të saktë që ka parë bota. Shumë prej parashikimeve të tij kanë rezultuar të vërteta në mënyrë të frikshme.

Si për çdo vit, ai ka dhënë parashikimin e tij edhe për vitin 2017, nga ku 4 prej tyre rezultojnë të vërteta në mënyrë befasuese. Ne i kemi paraqitur këto parashikime më poshtë, dhe ju mbetet juve në dorë të gjykoni vërtetësinë e tyre.

Nostradamusi ka parashikuar që në vitin 2017 do të nisë “Lufta e tretë botërore”, nga ku njerëzimi do të njohë Antikrishtin e tretë. Sipas tij, Antikrishti do të jetë pjesë e një prej vendeve superfuqi, ku së bashku me vendet islamike do të sulmojë pupujt e krishterë.

Sipas Nostradamusit, Italia në vitin 2017, do të përjetojë një kolaps ekonomik si ansjëherë më parë. Aktualisht situata e kredive në bankat italiane, po përjeton një kaos të vërtetë.

Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut do të bëhen një vend i vetëm në 2017 sipas Nostradamusit. Ai ka parashikuar se diktatori i Koresë së Jugut do të rrëzohet nga pushteti me ndërhyrjen e Rusisë.

Kina do të jetë supërfuqia më e madhe në botë në vitin 2017. Të paktën kështu ka thënë Nostradamus. Duke parë ecurinë e ngjarjeve, dhe ngritjen ekonomike të Kinës, nuk është ccudi që deri në fund të vitit parashikimi i Nostradamusit të rezultojë i saktë./Opinion.al

Lexo edhe këte:  Nostradamusi: ja si do të jetë viti 2017

@Fluidi

Provo po ashtu

Virgjëreshat kundër Vatikanit

Virgjëreshat kundër Vatikanit: Nuset e Krishtit s’është nevoja të jenë të virgjëra

Gratë e krishtera që janë zotuar që të ruajnë virgjërinë sa të jenë gjallë si …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.