Ballina / BOTA / Paraburgoset ish-menaxheri i fushatës së Trump
Paul Manaforti

Paraburgoset ish-menaxheri i fushatës së Trump

Të premten një gjykatës federal urdhëroi që ish-drejtuesi i fushatës së Trump, Paul Manaforti të mbahet në burg lidhur me akuzat për manipulim të dëshmitarëve, duke refuzuar lirimin e tij me kusht.

Manaforti u deklarua i pafajshëm ndaj akuzave të reja për manipulim të dëshmitarëve, të ngritura nga Prokurori i Posaçëm Robert Mueller.

Por gjyqtari federal i distriktit Amy Berman Jackson, pranoi mocionin e Mueller për të hedhur poshtë një garanci pasurore nga ana e zotit Paul Manaforti, duke e dërguar atë në burg, ku dhe do të presë zhvillimin e procesit gjyqësor në ngarkim të tij, që nis në muajin shtator.

@Fluidi

Provo po ashtu

kater deputetet vv

Apeli vërteton dënimet me kusht për 4 deputetë

Gjykata e Apelit ka vërtetuar dënimin me burgim me kusht për kryetarin e Vetëvendosjes Albin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.