Ballina / BOTA / Paraburgoset ish-menaxheri i fushatës së Trump
Paul Manaforti

Paraburgoset ish-menaxheri i fushatës së Trump

Të premten një gjykatës federal urdhëroi që ish-drejtuesi i fushatës së Trump, Paul Manaforti të mbahet në burg lidhur me akuzat për manipulim të dëshmitarëve, duke refuzuar lirimin e tij me kusht.

Manaforti u deklarua i pafajshëm ndaj akuzave të reja për manipulim të dëshmitarëve, të ngritura nga Prokurori i Posaçëm Robert Mueller.

Por gjyqtari federal i distriktit Amy Berman Jackson, pranoi mocionin e Mueller për të hedhur poshtë një garanci pasurore nga ana e zotit Paul Manaforti, duke e dërguar atë në burg, ku dhe do të presë zhvillimin e procesit gjyqësor në ngarkim të tij, që nis në muajin shtator.

@Fluidi

Provo po ashtu

Serwer thotë se SHBA nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës

Serwer mirëpret Platformën e Kosovës për Dialog

Analisti i njohur dhe ish-diplomati amerikan, Daniel Serwer e ka vlerësuar me tone pozitive platformën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.