Palpetat e dashura të fëmijëve

Pelpetat e dashura të fëmijëve Palpeta:

#Për 4 persona

Marrim 2 gota qumësht + 2 gota ujë
1 ve
1/2 lugës së vogël krip
1 lugë të mesme sheqer

Edhe miell derisa të bëhet një brum jo shumë i hollë, përafërsisht sikur krem-supa.

Lyejmë tiganin me gjalpë dhe i pjekim palpetat në temperaturë të lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.