fbpx
media zbulimet

Pacolli paditi Xharrën për shpifje, kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim

Sekretari i Aleancës për Kosovën e Rr (AKR), Rrahim Pacolli po e paditë p•r shpifje anëtaren e PDK-së Arbana Xharra. Ai po kërkon 100 mijë euro kompenzim për dëmin moral.

Sipas padisë së ngritur nga Pacolli “shpifjet se ai ka kërkuar ta marr pozitën e Nënkryetarit të Komunës së Prishtinës nëse kandidati i VV’së Shpend Ahmeti, Arbana Xharra i ka shpërndarë përmes potimeve të saja në Facebook.

“Siç edhe kam paralajmëruar, sot kam ngritur padi ndaj Arbana Xharrës e cila me disa publikime në rrjetet sociale ka shpifur ndaj meje. Padia ime është ngritur për dëmshpërblim ndaj dëmit që i është bërë personalitetit, nderit dhe moralit tim. Rr.P”, ka shkruar Pacolli.

Më poshtë keni edhe kopjen e asaj që besohet se është Padia, e që është publikuar sot në mediat vendore.

Arbana Xharra prej vitesh ka qenë gazetare. Sivjet ajo braktisi postin e Kryeredaktores së të përditshmes “Zëri” dhe iu bashkëngjit ekipit të Kadri Veselit në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK). /infoglobi

padia, Xharra, Pacolli, shpifja

@infoglobi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.