Ballina / KURIOZITETE / Ora më 876 diamante
Chopard-210-karat-

Ora më 876 diamante

Janë vendosur hiq më pak se 874 diamante me madhësi dhe ngjyra të ndryshme në orën më të shtrenjtë në botë. Kjo është një „Chopard 201-carat“, çmimi i së cilës është vlerësuar 25 milionë dollarë.

Rol dominues në pamjen e orës kanë 15 karat diamante rozë, diamanti 12 karat blu dhe diamanti 11 karat i bardhë. Pesha e përgjithshme e diamanteve të orës, siç tregon edhe emri, është 201 karat.

Në përgatitjen e orës “Chopard 201-karat” janë përdorur diamante të bardhë dhe të verdhë ari. Ora ka disa diamante në formë zemre.

Check Also

Zagrebi2017

Zagrebi destinacioni më i mirë i tregut të Krishtlindjeve

Zagrebi është votuar si “Destinacioni më i mirë i tregut të Krishtlindjeve” nga përdoruesit e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *